Aktif Yayınlarına hoşgeldiniz

Hakkımızda

Basım yayın ve matbacılık alanında AKTİF BASIM çözüm ortağınız olmaya hazır!

Aktif Basım 1980’lerde Türkiye’nin geçmişte gazete ve yayıncıların merkezi olan İstanbul Cağaloğlu’nda ufak şirin bir matbaa olarak kurulmuştur. Geçen zaman diliminde kendisini sürekli yenileyerek teknoloji ile mesleğin tecrübesini devamlı bir arada tutmaya çalışmıştır.

Kısa bir süre sonra makine parkurunu arttırarak kendisini Cağaloğlu dışında matbaacıların o zamanlar ikinci adresi olan İstanbul Topkapı’ya taşımıştır. Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesini ilke edinen Aktif Basım çabalarının cevaplarını hızlıca almıştır. Sürekli olarak yenilik ve daha kaliteli daha kısa zamanda üretim arayışları içindedir. Gerek Türkiye’de olsun gerek dünya üzerinde olsun kaliteli ve ekonomik ürün çeşitleri ile kendisini hep üst seviyelerde tutmayı başarmıştır.

Prensipli ve programlı çalışmalarının sonucunda müşterisinden aldığı destekle kendisini 2005 yılında İstanbul Küçükçekmece’de bulunan 2.500 m² kapalı alana taşıyarak kağıt ve matbaa alanında istenilen her türlü ürünü bizzat kendi bünyesinde hizmet vermek için büyük atılımını yapmıştır. En son çıkan teknolojik makinalarla baskı öncesi hazırlık, baskı ve baskı sonrası ciltleme işlemlerini bir araya toparlamıştır.

Hızlı baskı öncesi hizmeti ile geniş makine parkurunda istenilen ürünleri en kısa sürede alanında uzman kadrosu ile teslim etmektedir. Global pazarda ve Türkiye’nin öncü kurumsal firmalarına, dershanelerine, yayıncılarına ve üniversitelerine uygun, profesyonel ve ekonomik bütçelerde hizmet vermektedir. Kalite standartlarını uygun kağıtlar, yüksek baskı kalitesi ve en son teknoloji makinalarla sağlam uzun ömürlü ürünler üretmektedir.

Prestij yayın eserleri, kataloglar, dergiler, eğitim yayınları,  promosyon ürünleri v.s. kısacası kağıt ve baskı grubunda her ne varsa AKTİF BASIM olarak kesintisiz zaman diliminde 7 gün 24 saat olarak hizmet vermekteyiz.

Aktif Yayınları 2010 yılından bu yana eserlerini yayınlamaya başlamıştır.